Anaokulu

Anaokulu, ideal olarak çocuğunuzun eğitiminin geri kalanı için zemin hazırladığından, Helen Doron Etiler, çocuğunuzu ilkokula pürüzsüz ve mükemmel bir şekilde hazırlar…

Etiler

'de Helen Doron metodolojisi ile öğrenim veren bir anaokulu...

Helen Doron Etiler / Özel Pluton Anaokulu’nda , çocukları eğlence dolu bir öğrenmenin, oyunun ve keşfin ortasında bulacaksınız. Alanında uzman pedagoglar ve dil bilimciler tarafından her yaş grubuna göre özel olarak hazırlanmış müfredat ve etkinlikler, öğretmenlerin olumlu pekiştirmesi, eğlenceli ve donanımlı sınıf ortamı ile öğrencilerin bilgiye ulaşmasını ve eğlenirken öğrenmesini hedefler.

 

Tüm dünyada uygulanan 35 yıllık eğitimsel mükemmellik ve kanıtlanmış başarıya dayanan, Helen Doron İngilizce Metodolojisi ile Türkçe Okul Öncesi Programı (Kapasite Gelişim Programı) bütünleştirilerek sarmal bir yapıda uygulanır. Öğrenciler anadili öğrenme prensibi ile İngilizce edinirken, yaş gruplarına göre edinmeleri gereken kazanımlara ulaşırlar.

Program 2. dil olarak Almanca, Ekoloji, Jimnastik, Müzik/Ritim ve Kodlama branş dersleri ile desteklenerek kazanımları üst noktaya çıkarmayı hedefler.

Daha fazla bilgi için hazırsanız, bizi ziyaret etmenizi isteriz.

Anaokulu İngilizce Programı

Anaokulu İngilizce Programımız, çocukların ana dillerini öğrenmesiyle aynı yolu kullanarak İngilizce öğrenmesi prensibine dayanır.

Ana okulu yılları, bir çocuğun ikinci hatta üçüncü dil öğrenmesi için en ideal zamandır. Çünkü, küçük çocukların beyninde yetişkinlere göre iki kat fazla sinaps (bağlantı) vardır. Genç beyin bu bağlantıları kullanır ya da kaybeder. Beynin esnekliği veya yeni bağlantı kurma yeteneği, öğrenmek için uygun ve isteklidir. Çünkü, 7 yaşına kadar çocuklarda ikinci bir dil kazanmak için biyolojik bir hazırlık vardır.

Peki biz ne yapıyoruz? Biz de ‘Altın Çağ’ denilen bu dönemde yoğun ve tam ingilizce sınıfları ile çocuklara 2. dil kazandırıyor, 3. dile (Almanca) alt yapı oluşturmayı hedefliyoruz. İngilizce’yi çocuklar anadillerini nasıl öğrendiyse o yolla; olumlu pekiştirme ve sürekli duyduğunu tekrarlamaya dayanan dünyaca ünlü metodumuz ile öğretiyoruz.

Helen Doron Metodolojisi, çocukların eşsiz öğrenme tarzlarını göz önünde bulundurur. Oyunlar, hareketler, müzik ve dolu dolu eğlence çocukların doğal öğrenme aşkını ve dili öğrenme eğilimlerini maksimize eder. Programlarımız bu bilinçle Dil bilimciler ve Pedagoglar eşliğinde özenle yazılmıştır. Öğretmenlerimiz İngilizce yetkinliklerinin dışında, öğrenmeye motive eden yöntem kullanabilmeleri açısından pedagojik ve metodsal şekilde ayrıca eğitilmişlerdir.

Biliyoruz ki, eğlence ve yaratıcılık öğrenme aşkı getirir, olumlu güdüleme özgüveni artırır. Çocukların mutlu olmadıkları, eğlenmedikleri ortamda öğrenme gerçekleşemez. Dolayısıyla sınıflarımız, okul bahçemiz, programlarımıza uygun şekilde öğrenmeyi destekleyici materyaller ile donatılmış ve dekore edilmiştir