Eureka! Science

Çocuklar Helen Doron Anaokullarında öğrenmeyi severler. Her gün, teşvik edici, zenginleştirici aktivitelerle dolu bir maceradır.

Eureka! Science

Anaokul çocukları meraklıdır ve sürekli olarak yakın çevrelerini ve içindeki yerlerini keşfederler. Helen Doron Etiler / Pluton Anaokulu, çocukların yeteneklerini geliştirmelerine, keşifler yapmalarına ve yaratıcı ve büyük düşünürler olmalarına izin vermek için bu doğal eğilimi besler. Anaokulu bilimi, çocuklara doğal meraklarını genişletme ve teoriler oluşturma fırsatı sunar. Erken çocuklukta bilim araştırması, çocukların hemen hemen her öğrenme alanı için önemli olan becerileri, tutumları ve düşünme yollarını geliştirmelerine yardımcı olur. Bu sınıf deneyimlerinden çocuklar, doğal dünyayı daha fazla takdir etme ve anlama becerisi geliştirebilirler.
Öğrencilerimizle güvenli ve destekleyici bir eğitim ortamında temel ve tekrarlanabilir deneyler kullanıyoruz. Böylece öğrencilerimize temel bilimsel prensipleri, kuralları anlamaları için ve problem çözme becerilerini geliştirmek için Erken yaşta verilen bilim dersleri, çocuklardaki merak duygusunun sınırlarını genişletmeyi ve keşif duygularını doğru yönlendirmeyi amaçlar. Bu ders ile soru sormak, düşünmek, bilgi toplamak, gözlem yapmak, deney ve sonuçları bir araya getirip çıkarım yapabilecekleri şekilde düşünmeye teşvik edilerek yapılır. Bu döneminde alınan eğlenceli ve birebir çocukların katılımıyla yapılan bilim dersi sayesinde, çocuklarımız yaşamları boyunca sorgulama, verileri değerlendirme, analiz yapabilme yeteneğine sahip olurlar.