Genç Yetenekler

Hikayeler, şarkılar, dans ve müzik… sürekli tekrarlarla dil doğal bir şekilde kavranır.

Pluton

gençler için doğru seçim...

Pluton olarak biz, gençlerin potansiyelinin tamamına ulaşmasına yardım ederek öğrenmeyi hayat boyu sevmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Programımız aracılığıyla, gençlerin diğer herkesi, çevreyi ve toplumu önemsemesini teşvik ederiz. 

 

Pozitif etkileşimler ve rol yapma çocukların hassasiyetini ve sevecenliğinin gelişmesine yardım eder. Böylece, çocuklarımız, insanları, bilgiyi, çevreyi ve aileyi önemseyerek, manevi, fiziksel, zihinsel potansiyellerinin tamamına ulaşabilirler ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olurlar.

Daha fazla bilgi için hazırsanız, bizi ziyaret etmenizi isteriz.

Genç Yetenek (A2)‎

Rock yıldızları, para kazanmak, gezegeni kurtarmak ve tatil gezileri – Bu yazılanlar, sadece bu derse özel olarak oluşturulmuş şarkılarda, hikayelerde ve aktivitelerde işlenen düşündürücü konulardan sadece bazıları.

teen-talent-logo

Bu ders, İngilizce’ye yazılı ve sözlü şekilde nispeten katılabilen ve bilgisi olan, Ortak Avrupa Referans Çerçevesi dahilinde A1 seviye kelime ve gramer bilgisini bilen veya o sınıfı tamamlamış öğrenciler içindir. İlk genç İngilizce programı olan Genç Yetenek, ders boyu süren bir hikaye üzerine kuruludur. Hikaye, bir grup genç ve onların ünlü olma hayallerini konu alıyor. Rock yıldızları, para kazanmak, gezegeni kurtarmak ve tatil gezileri, Genç Yetenek dersini ortaya çıkaran şarkı, hikaye ve aktiviteleri kapsayan konulardan sadece bazıları. Her ünite, öğrencilerin CD’lerden dinleyip sınıfta kitaplarından okuyabilecekleri iki bölümden oluşur. Hikayeler mizah, ilginç bilgiler ve belirsizliklerle dolu olup, önemli değerleri ortaya çıkartırlar, bu sayede daha yüksek seviyeli tartışmaları tetikler. Öğrenciler bu şekilde zihinlerini açmayı, düşünmeyi ve geliştirmeyi İngilizce olarak öğrenir. Okuduklarını anlama ile alakalı Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nin A2 seviyesine tekabül edecek kelime ve gramer bilgisine sahip olur ve öğrenme tekniklerini kavrarlar.

Şarkıyı dinlemek ister misiniz?

pic-27
h-20

Genç Seçimleri (B1)‎

Genç Seçimleri B1 seviyesi dersi, öğrencileri gençler tarafından dünya üzerinde kullanılan ve deyim, şakalar ve tekerlemeleri içeren dille tanıştıran bir derstir.

tee-choices-logo

Bu ders, Teen Talent (Genç Yetenek) dersini bitiren öğrenciler ve yeni gelenler için ise 12-16 yaş aralığında olup, Helen Doron Gençler İngilizce Yerleştirme Testinden gerekli seviyeyi geçen öğrenciler içindir. Genç Seçimleri, Helen Doron Genç İngilizce programının ikinci seviyesi olup, gençleri, onları ilgilendiren konular ile bezenmiş hikaye ve aktiviteler ile buluşturur. İsmini, öğrenim seti boyu süren bir hikayeden alır. Bu ders, konu tabanlı ünitelerden oluşur ve bu ünitelerin içerisinde dinleme ve anlama kayıtları, okuma ve anlama yazıları, güzel şarkılar, eğlenceli alıştırmalar ve öğrenebilecekleri zengin ve ilginç kelime bilgisi bulunur. Genç Seçimleri, B1 seviyesinde bir ders olup, Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nde bu seviyeye erişmek için gereken kelime bilgisi ve gramerin büyük çoğunluğunu bünyesinde barındırır. Geriye kalan kelime bilgisi Genç Ekspres dersinde tamamlanır(B1+). Öğrenciler kelime bilgisi, gramer ve okuduğunu anlama tekniklerini öğrenip, zihinlerini açar ve İngilizce düşünmeyi öğrenirler.

Şarkıyı dinlemek ister misiniz?

Genç Ekspres (B1+)‎

Genç Ekspres B1+ seviyesi bir ders olup, öğrencilere önemli hayat dersleri veren hikayeler sunar, bu dersler; Kendi yaptıklarının sorumluluğunu almanın yararları ve “bir kitabı kapağına göre yargılamamak” gibi derslerdir.

Bu ders, Genç Seçimler dersini tamamlayan öğrenciler veya yeni katılanlardan 13-17 yaş arası olup, Helen Doron Genç İngilizce Yerleştirme Testi’nden gereken seviyeyi geçenler içindir. Genç Ekspres Helen Doron Genç İngilizce programının üçüncü seviyesidir ve gençleri, onları ilgilendiren konular çerçevesine örülmüş hikayeler ve aktiviteler ile buluşturur. Dört adet ayrı fakat birbiri ile ilişkili hikaye, Kendi yaptıklarının sorumluluğunu almanın yararları ve “bir kitabı kapağına göre yargılamamak” gibi dersleri onlara aktarır. Tüm Helen Doron İngilizce derslerinde olduğu gibi, şarkılar bu derste de öğrenim sürecinde önemli bir rol oynar. Genç Ekspres, sekiz adet özgün pop şarkısı içerir. Genç Ekspres, B1+ seviyesinde bir ders olup, Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nde bu seviyeye erişmek için gereken kelime bilgisi ve gramerin büyük çoğunluğunu bünyesinde barındırır. Öğrenciler kelime bilgisi, gramer ve okuduğunu anlama tekniklerini öğrenip, zihinlerini açar ve İngilizce düşünmeyi öğrenirler.

Şarkıyı dinlemek ister misiniz?

h-20
pic-28

Genç Başarı (B2)‎

En üst düzey B2 seviye olan bu ders, öğrencilere zihinlerini açmayı, kendilerini İngilizce ifade edip, bu dilde düşünüp öğrenmeyi, özgün hikayeler, hoş müzikler ve eğlenceli aktiviteler aracılığı ile yapmalarını sağlar.

Bu ders, Genç Ekspres dersini tamamlayan öğrenciler veya yeni katılanlardan 14-19 yaş arası olup, Helen Doron Genç İngilizce Yerleştirme Testi’nden gereken seviyeyi geçenler içindir. Genç Başarı Helen Doron Genç İngilizce programının dördüncü seviyesidir ve gençleri, onları ilgilendiren konular çerçevesine örülmüş hikayeler ve aktiviteler ile buluşturur. Dört adet ayrı fakat birbiri ile ilişkili hikaye, onlara kişisel başarı ve motivasyonun değerini tanımlama ve anlama gibi önemli hayat derslerini öğretir. Tüm Helen Doron İngilizce derslerinde olduğu gibi, şarkılar bu derste de öğrenim sürecinde önemli bir rol oynar. Genç Başarı, dört adet özgün hikaye ve sekiz adet özgün pop şarkısı içerir. Genç Başarı, B2 seviyesinde bir ders olup, Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nde bu seviyeye erişmek için gereken kelime bilgisi ve gramerin büyük çoğunluğunu bünyesinde barındırır. Öğrenciler zihinlerini açmayı, düşünmeyi ve geliştirmeyi İngilizce halde öğrenir.

Şarkıyı dinlemek ister misiniz?