Yaz Okulu

Her gün, teşvik edici, zenginleştirici aktivitelerle dolu bir maceradır.

neden

yaz okuluna gitmeli?

  • Çünkü çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.
  • Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.
  • Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
  • Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.
  • Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.
  • Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.

Yaz Okullarının Çocuğun Kişiliğine Katkıları Nelerdir?

Başkalarına ve Kendine Saygı: Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. Ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, başarmanın ve dayanışmanın yanında birbirlerine saygı duymayı da öğrenirler.

Öğrencinin sosyal ve güvenilir bir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini, başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.

Hoşgörü:  Grup ile yapılan aktivitelerde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü olmalarını da sağlar.

Kişiliklerini bulmak: Yaz okulu programı, çocuklara ve gençlere kendilerini ifade etme özgürlüğü ve daha iyi tanıma fırsatı verir, ruhsal gelişimlerinde ve kişiliklerini bulmada da olumlu katkılar sağlar.

yaz okulu programımız​

English

Holiday Fun with Flupe (3-6 yaş)

3 ile 6 yaş arasındaki çocuğunuz, iki animasyonlu Fun with Flupe bölümü ile İngilizce öğrenecek ve pratik yapacak, ayrıca İngilizce konuşma ortamında oyunlar oynayarak, şarkılar söyleyerek ve el işleri yaparak çok eğlenecekler. Bu kursun yoğun yapısı, çocuğunuzun öğrendiklerini korumasına yardımcı olacak ve onu okulda İngilizce öğrenmeye hazırlayacaktır. Çocuklar Holiday Fun with Flupe’de harika vakit geçirirler, İngilizceyi kolaylıkla konuşurken ne kadar öğrendiklerini fark etmezler. Kurs, çocuklarınızı mutlu edecek, meşgul edecek ve ayrıca tatillerini harika bir şekilde değerlendirme fırsatı verecek.

Holiday Jump with Joey – (5-9 yaş) 

Holiday Jump with Joey‘de çocuğunuz, Paul Ward ve arkadaşı Millie’nin büyülü Storyville’deki maceralarını içeren iki animasyonlu bölümle İngilizce öğrenecek ve pratik yapacak. Çocuğunuz İngilizce konuşulan bir ortamda oyun oynayarak, şarkı söyleyerek, el işi yaparak, yemek pişirerek ve deneyler yaparak çok eğlenecek. Bu kursun yoğun yapısı, çocuğunuzun öğrendiklerini korumasına yardımcı olacak ve onu okulda İngilizce öğrenmeye hazırlayacaktır. Çocuklar, Holiday Jump with Joey’de harika vakit geçiriyorlar, İngilizceyi kolaylıkla konuşurken ne kadar öğrendiklerini pek fark etmiyorlar. Kurs, çocuklarınızı mutlu edecek, meşgul edecek ve ayrıca tatillerini harika bir şekilde değerlendirme fırsatı verecek.

I am the World (4 -8 yaş) 

I’m the World adlı tatil kursu, 4-8 yaş arası çocukların konuşma İngilizcelerini geliştirmelerine, İngilizce cümle yapısını geliştirmelerine ve bolca eğlenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu kursta çocuğunuz, drama, oyunlar, dans, yemek pişirme, sanat ve el sanatları yoluyla dünya çapında sanal bir geziye çıkarken İngilizce konuşulan bir ortamda öğrenmenin keyfini çıkaracak ve bu arada İngilizce öğrenecektir.

yaz-okulu-bahce

2022 Summer Camp Modules

yaz okulu 1 EN
summer-camp-helendoron

2022 Summer Camp Modules

Story Telling

Hikaye anlatımı

Hikâyeler, çocukların sınırlı hayat tecrübelerini zenginleştirir. Farklı insan tipleri üzerinde düşünmelerine imkân sağlar, geliştirmekte oldukları değer yargılarının daha açıklık kazanmasına yardımcı olur; böylece çocukların içinde yaşadıkları toplumsal ve kültürel ortama uymalarını büyük ölçüde kolaylaştırır. Okuma alışkanlığı ve zevkinin geliştirilmesinde, hikâyeler çocuklar için önem taşımaktadır.

Maths

Matematik canlanıyor

Küçük çocuklar doğuştan öğrenirler ve çevrelerindeki dünyayı anlamaya isteklidirler. Temel matematik becerileri çocuklara sezgisel oyunlarla düzenli olarak pratik yaptırılıyor; sıralama oyuncakları, boncuklar ve nicelik karşılaştırma bunun sadece küçük bir parçası. Matematik programımız bu yaratıcı enerjiyi ve onlara problem çözme, veri analizi, algı ve etkileri anlama ve keşfetme konusunda olanak vermesine yardımcı olur. Helen Doron Ana Okulu matematik programı oyunlar, hareketler ve müziklerle sağlam bir matematik temeli oluşturuyorlar. Oyunlar sayesinde çocuklar anlamaya başlamalarını sağlayan araştırma, pratik yapma ve becerilerini geliştirip tekrarlayabilecekler. Oyunla öğrenmek, çocuğa otonomi hissi verir ve öz saygıyı artırır.

Science & Nature

Bilim ve Doğa

Çocuklar Doğal Bilim İnsanlarıdır
Ana Okulu öğrencileri meraklıdır ve sürekli bulundukları ortamı keşfederler. Ana Okulun’da bilim çocukların doğal meraklılığını geliştirmeleri ve teoriler üretmeleri için onlara fırsat veriyor. Erken yaşta bilim keşfi çocukların, öğrenmenin neredeyse her alanında önemli olan becerilerini, tutumlarını ve düşünme yollarını geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bu sınıf tecrübelerinden, çocuklar doğal dünyayı daha iyi anlayabilir ve onun değerini daha iyi bilebilirler.

Art & Craft

Sanat

Hayal gücünü dışarı vurma
Sanat ve zanaat aracılığıyla, Helen Doron Ana Okulu öğrencileri etraflarındaki dünyada kendilerini ifade etmeyi, resim ve kil gibi sanat materyallerini keşfetmeyi, yaratıcılıklarını genişletmeyi ve güzellik ve estetik anlayışlarını geliştirmeyi öğreniyorlar. Kendini ifade etmeyi öğrenirken çocuklara ilginç deneyimler, doğa fenomenlerini gözlemleme, sohbeti geliştirme, yorum yapma ve sorular sorma için birçok fırsat veriliyor, temeli kendini doğru ifade etmede yatıyor

helendoron-etiler-bahce