Beslenme Programı

Ona

rol model olun!

Çocuğunuz size rol modeli olarak bakar. Siz abur cubur ile geçiniyorsanız onları sebze yemeleri konusunda zorlayıp azarlamayın! Sizinle yemek yapmalarını sağlayın. Yavaş yavaş yeni yiyecekler tanıtın ve sert olmamaya çalışın, bu, olumlu bir deneyim kazanmalarını sağlayacaktır.

Kendi diyetinize uygun yaptığınız seçimlerin, sizi rehber olarak gören çocuğunuzu doğrudan etkileyeceğini unutmayın. Bunun yanı sıra, onları, “onlar için iyidir” diyerek belli yiyecekleri yemeğe zorlamak yalnızca onların gücenmesine neden olacaktır ve olumsuz bir sonuç doğuracaktır. Yemek saatlerini eğlenceli hale getirin; evet bu mikrodalgada pizza yapmak veya bir fast food restauranta uğramaktan çok daha fazla zaman alır ama uzun vadede, yediğinize dikkat etmeniz, çocuğunuz için yapabileceğiniz en iyi şey olabilir.

Neden beslenme önemli?

helendoron-beslenme
beslenme-cocuk-gelisimi

Mutfağımız

Bu hedefler doğrultusunda yemeklerimiz, kendi mutfağımızda özenle hazırlanmakta, az yağlı, az tuzlu, mümkün olduğunca mevsiminde doğal malzemeler kullanarak, tam buğday unu kullanarak yapılmaktadır. Menülerimiz protein-karbonhidrat-vitamin ve mineral dengesi göz önünde bulundurularak özenle planlanmaktadır.

Menümüz

Aylık örnek menümüzü indirebilirsiniz
Asla

öğrenmek için erken değil.

Bebekler/Minikler İngilizce

3 aylıktan 4 yaşına kadar olan bebekler ve minikler için en iyi gelişimsel etkinlikler, şarkılar ve tekerlemeler yoluyla İngilizcenin temelini atıyoruz.

Çocuklar için İngilizce

Bu gruptaki çocuklar 650 kelimelik bir kelime hazinesi kazanmanın yanında doğru telaffuz ve İngilizce cümle yapısının temellerini öğrenirler.

Gençler için İngilizce

Şarkı, hikaye ve ilgi çekici etkinlikler ile gençlerin eğlenerek 1800 İngilizce kelimeyi öğrenmesi, okuma ve yazma becerilerini güçlendirmesine yardımcı olur.

Genç Yetenek 12+ (A2, B1, B2)

Bu program A2 seviyesinden başlayarak üst düzey B2 seviyesine kadar öğrencilere, kendilerini İngilizce ifade edip, bu dilde düşünmelerini sağlar.