Hakkımızda

Çocukların bedenlerini ve zihinlerini eğlenceli ve eğitici aktivitelerle meşgul etmelerine yardımcı oluyoruz.

Videoyu oynat

Amacımız

Bir çocuğun ilk yılları, bilişsel ve sosyal gelişim dahil olmak üzere yaşam boyu öğrenme ve öğrenme yeteneklerine güçlü bir temel sağlayan gelecekteki gelişiminin temelidir.

Bu bilinç ve inançla, eğitime gönül vermiş kurucularımız ve öğretmenlerimiz, bilgi ve tecrübelerini birleştirerek  Helen Doron Etiler/Özel PLUTON Anaokulu‘nu kurarak yola çıktılar. Bu süreçte yüzlerce çocuğun yüreğine dokunmak, hayata iyi  bir başlangıç yapmalarını sağlamak, güvenli ve ilham verici bir ortam yaratarak yaratıcılıklarını ve sosyal becerilerini artırmak, özgüvenli, çağdaş, çevre bilincine sahip ve ikinci bir dil olarak İNGİLİZCE’yi yetkin kullanan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimiz oldu. 

Temel  felsefelerini merkeze alarak hazırladığımız programlar ile çocukları ileriye götüren, hayata sağlam temeller ile başlamalarını sağlayan eğitim anlayışını benimsedik.

Anaokulu

Pluton Anaokulu / Helen Doron Etiler Anaokulu’nda, çocukları eğlence dolu bir öğrenmenin, oyunun ve keşfin ortasında bulacaksınız. Alanında uzman pedagoglar ve dil bilimciler tarafından her yaş grubuna göre özel olarak hazırlanmış müfredat ve etkinlikler ,öğretmenlerin olumlu pekiştirmesi, eğlenceli ve donanımlı sınıf ortamı ile öğrencilerin bilgiye ulaşmasını ve eğlenirken öğrenmesini hedefler.

Tüm dünyada uygulanan 35 yıllık eğitimsel mükemmellik ve kanıtlanmış başarıya dayanan, Helen Doron İngilizce Metodolojisi ile Türkçe Okul Öncesi Programı (Kapasite Gelişim Programı) bütünleştirilerek sarmal bir yapıda uygulanır. Öğrenciler bir yandan anadili öğrenme prensibi ile İngilizce edinirken, diğer yandan da yaş gruplarına göre öğrenmeleri gereken kazanımlara ulaşırlar.
Program 2. dil olarak Almanca, Ekoloji, Jimnastik, Müzik/Ritim ve Kodlama branş dersleri ile desteklenerek kazanımları üst noktaya çıkarmayı hedefler.

h-02
h-15

İngilizce Öğrenim Merkezi

Ve hepsi bir keman dersi ile başladı…

Helen Doron, bir dil bilimci ve eğitimci olarak müzik ve dil öğrenme arasındaki benzerliği farkettiğinde küçük kızına Suzuki yöntemi ile keman eğitimi aldırıyordu. Eğer çocuk bu yöntemle müziği başarılı bir şekilde öğreniyorsa dili neden öğrenmesin ki? 1985’de Helen Doron evinde küçük kızıyla geçirdiği birkaç yıldan sonra tekrar profesyonel mesleğine döndü ve küçük gruplarla öğrenimi, pozitif desteği, duyduğunu tekrarı esas alarak şarkılar, kafiyeler ve hikayeler hazırlayarak kendi yakın çevresinde tanıtımına başladı.

Kapasite Geliştirme
Programı

Kapasite Geliştirme Programı, farklı disiplinleri (Türkçe, fen, matematik, hareket, sanat) bütünleşik olarak ele alarak, çocukların bilgileri tüm disiplinlerde oyun yoluyla deneyimlemelerine fırsat tanır. Çocuk oyun oynayarak mutlu olduğu bir ortamda deneyimleyerek öğrenirken, çok yönlü, disiplinler arası düşünebilme yetilerini de geliştirir.
Kapasite Geliştirme Programı ile standart eğitim vermenin ötesinde çocukları sahip oldukları kapasitede en üst düzeye çıkarmak hedeflenmiştir.