Öğretmenlerimiz

Profesyonel öğretmenlerimiz öğrenmeyi çok seviyor ve bu sevgiyi ve heyecanı çocuklara aktarıyor.

Pluton

'da öğrenmenin
yaşı yoktur...

Helen Doron öğretiminin coşku veren ve mükafatlandıran niteliklerini hazırlamak için 1987’den beri Helen Doron Early English bir seri öğretmen eğitim programı uygulamaktadır.

Helen Doron Early English en yüksek düzeyde uzman öğretmen sağlamak konusunda çok ciddidir. Bu düşünce içinde, öğretmen eğitim kursları Early English sınıflarına çok benzer bir şekilde, neşe dolu küçük gruplarda, duyarlı ve çekici bir ortamda, eğlenerek yapılacak şekilde hazırlanmaktadır. Eğitimler bölgelere bağlı olarak 12 ila 23 gün sürer. Onaylanmış uzmanlıkları ve yıllar içinde sahip oldukları HDEE öğretim metodu tecrübeleri ile Bütün Helen Doron Early English öğretmen eğitmenleri tam bir profesyoneldir.

Aday öğretmenler mükemmel bir İngilizceye sahip olmalı ve çocuklarla çalışmayı sevmelidir. Öğretmenlik diploması, İngilizce pedagoji formasyonu veya TESOL sertifikası sahibi olanlar ve önceden çocuk bakımı tecrübesi bulunanlar tercih edilir.

Eğitim kursları iki aşamalıdır. Birinci aşama iki gün sürer ve değerlendirme yapılır. Eğitmen uygun öğretmenleri belirlerken adaylar, metodolojiye ve materyale yakından bakma şansına sahip olur. Bu aşamada her iki taraf da birbirlerine uyup uyamayacaklarına karar verir.

Uygun adaylar ikinci aşama eğitimi ile metodolojiyi öğrenmeye, kendilerini öğrenim setlerine, öğretmenlik rehberine ve ders pratiğine alıştırmaya başlar. Uygulamalı tanıtımlarla, yazılı ev ödevleriyle ve genel davranış biçimleriyle, HDEE standartlarında tam bir Helen Doron Early English öğretmeni olmak konusunda yürümeye başlar.

Eğitimler küçük gruplarla olur böylece aday öğretmen dikkatini yoğunlaştırır ve pratik yapma deneyimini kazanır. Bütün aday öğretmenler, içinde kitaplar ve CD’ler, öğretmenlik rehberi, flashcard ve diğer öğretim malzemeleri, basın dosyası ve medya kiti gibi promosyon malzemesi ve kendi işinde yürüme bilgileri bulunan öğretim kitini alır.

Aday öğretmenlerin mezun olabilmek için eğitim saatlerinin yanısıra her akşam, eğitimin dışında en az bir saat ertesi günün derslerini hazırlaması eğitim şartları arasındadır. Ayrıca, eğitimi bitirmek için iki veya üç sayfalık bir deneme yazısı istenmektedir.